Değerli hemşerilerim;

Belediye şirketleri günümüzde hemen her belediyede bulunmaktadır. Bu şirketler, belediyelere kaynak yaratma, istihdam    sağlama ve düşük maliyet açısından son derece gerekli ve faydalı kuruluşlardır. 1992 yılından beri üretim ve taahhüt işlerini yürüten İmar A.Ş. Eskişehir’de yapılan altyapı ve üst yapı imalat ve uygulamaları başarıyla yapmış, kentin bugünü ve geleceği açısından önemli işlere imza atmıştır. Ayrıca sahip olduğu uluslararası kalite belgeleri ve TSE standartlarında üretilen alt ve üst yapı ürünleriyle sektörün en iyileri arasında yer almaktadır.

Kuruluşundan bu güne prefabrik beton elemanları üretimi gerçekleştiren şirketimiz, 2000 yılında kurulan modern  Kent Beton Malzemeleri Üretim Tesisleri ile üretime geçerek hem kapasitesini, hem ürün çeşidini, hem de ürün kalitesini arttırmıştır. Şirketimizin en büyük üretim alanını altyapı malzemeleri ile bordür, parke taşı ve üst prefabrik yapı beton malzemeleri oluşturmaktadır.

İmar İnşaat A.Ş. sayesinde, Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrimizde gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve üst yapı projelerinde kullanılan kaliteli beton ve betonarme ürünleri imal edilmekte ve dolayısıyla daha düşük maliyetler ortaya çıkmaktadır. Kent mobilyaları olarak adlandırdığımız çiçeklikler, prefabrik süs havuzları, beton bariyerler, prefabrik beton kabinler ve benzeri birçok ürün yine kendi tesislerimizde üretilmektedir.

Belediyemizin bu şirketi Eskişehir'e ve Eskişehirli hemşerilerimize hizmetin en iyisini, en kalitelisini ve en güzelini, mümkün olan en düşük maliyetle sunabilmektir. İmar İnşaat A.Ş.'nin ana görevi de bu amaca hizmet etmektir. Beton malzemeleri üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm firmalar da güvenle İmar AŞ ile çalışabilir, ortak projeler geliştirebilirler.

Bugüne kadar şehrimizin güzelleşmesinde emeği geçen tüm İmar İnşaat A.Ş. çalışanlarına teşekkürler ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI